BRISTOL POOL LEAGUE

sponsored by...






 

sponsored by   DIRECT SOURCE


last update 7.5.17

Go to Wednesday Divisional Cup


Final to be played at the Three Crowns.


The Final

winners in  RED

  Foresters Bruisers v. Pied Horse B



Semi Final draw

  Foresters Bruisers 5-4 Sportsman A
  Pied Horse B 5-2 All Stars Ball Breakers



Quarter Final draw

  Star v. All Stars Ball Breakers
  Jolly Cobbler v. Sportsman A
  Foresters Bruisers v. Tern Inn
  Pied Horse B v. Old Bank



Third Round draw

  Sportsman A v. Miners Arms
  Old Bank v. Sportsman B
  Tern Inn v. Right Turn Clyde
  Three Crowns Killers v. Jolly Cobbler
  Foresters Bruisers v. Big Dippas
  Lebeqs Tavern v. Pied Horse B
  Red Lioners v. All Stars Ball Breakers
  Flowerpot v. Star



Second Round draw

  Sportsman A v. Three Crowns B
  Star v. Queens Head
  Warwick Arms v. Jolly Cobbler
  Lebeqs Tavern v. Rebel Sportsman
  Tern Inn v. Essex Arms A
  Right Turn Clyde v. Salutation A
  Miners Arms v. Sturminster Pool
  Three Crowns Killers v. Rackum & Wackum
  All Stars Ball Breakers v. Christ the King
  Wackum Inn v. Sportsman B
  The Queens v. Foresters Bruisers
  Big Dippas v. Kebab & Calculator
  Red Lioners v. 3 Crowns Jolly Rachers
  Rhubarbarians v. Old Bank
  Pied Horse B v. Essex Arms B
  Flowerpot v. Plough



Preliminary Round draw

  Salutation C v. Red Lioners
  Filton Golf Club v. Flowerpot
  Dolphin Inn v. Three Crowns Killers
  Rhubarbarians v. Woyal Rankers
  Keynsham Sharks v. Foresters Bruisers
  Court Jesters v. Warwick Arms
  Greyhound v. Old Bank
  Shant v. Sturminster Pool
  Big Dippas v. Oldbury Court Drop Outs
  Sportsman A v. Begbrook Beavers
  Rose & Crown v. Rebel Sportsman
  Star v. Golden Lion
  Little Stoke All Stars v. Lebeqs Tavern
  Sportsman C v. Miners Arms
  Kings Arms Highwaymen v. Right Turn Clyde
  Essex Arms B v. Frenchays
  Christ the King v. Pied Horse Jimmy’s
  Jolly Cobbler v. Three Crowns A
  Stillage People v. Essex Arms A
  3 Crowns Jolly Ranchers v. Team Pied
  Three Crowns B v. Left Turn Clyde
  All Stars Ball Breakers v. Patchway Sports
  Mechanics Maniacs v. Wackum Inn
  Pied Horse B v. The Lions
  Cupid Stunts @Portcullis v. Plough
  Golden Bottle v. Sportsman B
  Autopista v. The Queens
  Queens Head v. Bye
  Rackum & Wackum v. Bye
  Salutation A v. Bye
  Kebab & Calculator v. Bye
  Tern Inn v. Bye




 
  


Winner of match 1 v. winner of match 2, winner of match 3 v. winner of match 4, and so on.



DIVISION ONE; Quarter Final draw

winners in  RED

 1.    Right Turn Clyde v. All Stars Ball Breakers
 2.    Three Crowns A v. Rackum & Wackum
 3.    Sportsman B v. Pied Horse B
 4.    Golden Bottle v. Sportsman A



DIVISION TWO; Quarter Final draw

 1.    Wackum Inn v. Essex Arms A
 2.    Foresters Bruisers v. Left Turn Clyde
 3.    Warwick Arms v. Begbrook Beavers
 4.    Old Bank v. Mechanics Maniacs



DIVISION THREE; Quarter Final draw

 1.    Kebab & Calculator v. Dolphin Inn
 2.    Plough v. Miners Arms
 3.    Little Stoke SC v. Patchway Sports
 4.    Flowerpot v. Rhubarbarians



DIVISION FOUR; Quarter Final draw

 1.    Autopista v. Oldbury Court Drop Outs
 2.    Christ the King v. Woyal Rankers
 3.    Team Pied v. Kings Arms Highwaymen
 4.    The Lions v. Star



DIVISION FIVE; Quarter Final draw

 1.    The Queens v. Bye
 2.    Salutation A v. Queens Head
 3.    Sportsman C v. Bye
 4.    Salutation C v. Filton Golf Club



DIVISION ONE; First Round draw

 1.    Right Turn Clyde v. Tern Inn
 2.    All Stars Ball Breakers v. Bye
 3.    Three Crowns A v. Keynsham Sharks
 4.    Rackum & Wackum v. Bye
 5.    Sportsman B v. Lebeqs Tavern
 6.    Pied Horse B v. Bye
 7.    Golden Bottle v. Jolly Cobbler
 8.    Sportsman A v. Bye



DIVISION TWO; First Round draw

 1.    Wackum Inn v. Essex Arms B
 2.    Essex Arms A v. Bye
 3.    Three Crowns Killers v. Foresters Bruisers
 4.    Left Turn Clyde v. Bye
 5.    Shant v. Warwick Arms
 6.    Begbrook Beavers v. Bye
 7.    Old Bank v. Three Crowns B
 8.    Mechanics Maniacs v. Bye



DIVISION THREE; First Round draw

 1.    Stillage People v. Kebab & Calculator
 2.    Dolphin Inn v. Bye
 3.    Plough v. Rebel Sportsman
 4.    Miners Arms v. Bye
 5.    Little Stoke SC v. Sturminster Pool
 6.    Patchway Sports v. Bye
 7.    Flowerpot v. 3 Crowns Jolly Ranchers
 8.    Rhubarbarians v. Bye



DIVISION FOUR; First Round draw

 1.    Autopista v. Court Jesters
 2.    Oldbury Court Drop Outs v. Bye
 3.    Christ the King v. Bye
 4.    Woyal Rankers v. Bye
 5.    Pied Horse Jimmy's v. Team Pied
 6.    Kings Arms Highwaymen v. Bye
 7.    The Lions v. Big Dippas
 8.    Star v. Bye



DIVISION FIVE; First Round draw

 1.    The Queens v. Cupid Stunts @Portcullis
 2.    Greyhound v. Bye
 3.    Salutation A v. Golden Lion
 4.    Queens Head v. Bye
 5.    Sportsman C v. Red Lioners
 6.    Frencheys v. Bye
 7.    Rose & Crown v. Salutation C
 8.    Filton Golf Club v. Bye



Home
Wednesday League Tables Sunday League Tables
Wednesday League Results Sunday League Results
Wednesday League Fixtures Sunday League Fixtures
Wednesday League Cup & Divisional Cup Sunday League Cup & Divisional Cup
QuickFix
Singles & Shield competitions
Doubles & Shield competitions
Ladies Open & Mixed Doubles competitions
Over 40's & Seniors competitions
The Plate & Three Person Team Event